VIDEO | Nagu Savisaare pildiskandaal: Norra suusatajad peksid telesõus venelasi näkku

 (84)
Sergei Ustjugovi pilt poksikotil
Sergei Ustjugovi pilt poksikotilFoto: Kaader videost

Norra murdmaasuusatajad osalesid kohaliku rahvusringhäälingu NRK telesõus, kus selgitati välja, kes suudab poksikotti kõige kõvemini lüüa. Mitu norralast kasutas seejuures võimalust, et asetada löödavale poksikotile Venemaa suusataja pilt.

Norra tippsuusatajatest moodustati kaks meeskonda: sprinterid ja distantsisõitjad. Kui poksikotti läks lööma Johannes Hösflot Kläbo, pani ta kotile venelase Aleksander Bolšunovi pildi. Sondre Turvoll Fossli eelistas aga lüüa teist venelast - Sergei Ustjugovit.

Mäletatavasti läks tänavusel Seefeldi MMil meeste vabatehnikasprindi poolfinaalsõidu järel Kläbo ja Ustjugovi vahel tõsiseks kähmluseks. Kuna venelane leidis, et Kläbo astus talle viimases kurvis tahtlikult ette ja rikkus sellega tema sõidu, läks ta vahetult pärast finišit norralaselt aru nõudma. Vihane Ustjugov lükkas norralast korduvalt ja patsutas teda põsele.

Ustjugov patustab Kläbot põsele Foto: Lisi Niesner, Reuters/Scanpix
Seotud lood:

Norralaste veider telesõu toob meelde Eestis 2001. aastal puhkenud pildiskandaali, kui tuli avalikuks, et 1999. aastal oli Mart Laar koos mõne poliitilise ametnikuga tulistanud opositsiooniliidri Edgar Savisaare pildi pihta.

NRK telesõu jõuproovi teine ring, kus suusatajad said endale sihtmärgi valida, algab videos alates 2.10: