Värske maailmameister tegi Norra meedia maatasa ja soovis neile näidata keskmist sõrme

 (11)
Emil Iversen tuiskamas MM-tiitli suunas.
Emil Iversen tuiskamas MM-tiitli suunas.Foto: Kalle Parkkinen/Newspix24/SIPA, Kalle Parkkinen/Newspix24/SIPA/Scanpix

Seefeldis toimuval murdmaasuusatamise MM-il võitsid meeste klassikatehnikas sõidetud sprinditeates kuldmedali norralased Emil Iversen ja Johannes Hösflot Kläbo. Laupäevases suusavahetusega sõidus olid mehed olnud pehmelt öeldes kahvatud ning nii saadi kodumaises meedias kõvasti kriitikat. MM-tiitli järel otsustas Iversen anda tunnetele vaba voli ja tümitas Norra meediat.

„Suusavahetusega sõidu järel naerdi minu üle ja öeldi, et ma ei peaks siin üldse olema. Olin sellise kriitika peale väga ärritunud,“ teatas Iversen ajalehele NRK vahendusel.

„Oli väga piinlik sellist kriitikat kuulata. Mind viidi justkui tapamajja,“ lisas ta veel.

Iverseni tagasihoidlikku sõitu kritiseeriti peamiselt seetõttu, et tema tõttu ei saanud starti asuda Pyeongchangis sel alal olümpiavõitjaks kroonitud Simen Hegstad Krüger.

„Loomulikult oli mul halb päev. Vabatehnikas loobusime sisuliselt sõitmisest. Meil on aga parim tiim. Oli hea tõestada, et ajakirjanikud eksisid. Tahan neile näidata keskmist sõrme,“ teatas Iversen bravuurikalt.

Nii sammuski maailmameister Norra kirjutavast pressist lihtsalt mööda ja ei andnud neile ühtegi intervjuud. Keskmist sõrme ta neile siiski ei näidanud.