Vanaema surm murdis MK-sarja liidri: mul on suusatamisest kõrini

 (21)
Vanaema surm murdis MK-sarja liidri: mul on suusatamisest kõrini
Heidi WengFoto: REUTERS/SCANPIX

Norra murdmaasuusataja Heidi Weng avaldas, et vanaema hiljutine surm tekitas temas soovi hooaeg pooleli jätta, kuid kuna kristallgloobus on juba käega katsuda, pingutab ta võiduka lõpuni.

"Tahaks, et hooaeg oleks juba läbi. Mul on juba alates detsembrist saadik võistlemisest kõrini," ütles sügisel vanaema kaotanud Weng Norra ajalehele Dagbladet.

"Vanaema oli mulle väga lähedane. Kogu see hooaeg on olnud väga, väga raske," lisas Weng, pisarad silmas. "Olen palju juurelnud elu mõtte üle. Kõik ei keerle ainult suusatamise ümber."

Kuigi Weng juhib naiste MK-sarja, on tema tulemused pärast Tour de Skid selgelt kehvemaks läinud. Alates jaanuarist pole ta võitnud ühtegi MK-etappi. Lahti MM-il pälvis ta ainult ühe individuaalse medali.

"Oleksin hea meelega hooaja pooleli jätnud, aga pean minema Kanadasse, kui tahan MK-sarja võita. Üritan ennast kuidagi kokku võtta ja motivatsiooni leida, aga vajan tegelikult puhkust," lisas ta.

Weng juhib MK-sarja soomlanna Krista Pärmäkoski ees 300 punktiga. Jäänud on veel kolm starti Quebec Citys - sprint, 10 km ühisstardiga klassikasõit ja 10 km vabatehnika jälitussõit.