Uus pööre | Veerpalu ja Alaveri õpilane Poltoranin: mina dopingut ei võtnud, panin viimasel hetkel pidurit

 (184)
Eesti suusatajad Olose laagris
Aleksei Poltoranin ja tema treener Andrus Veerpalu.Foto: Rauno Volmar

Austria vangikongist vabanemise järel kiirelt Venemaale koju putkanud Kasahstani suusaäss Aleksei Poltoranin on nüüd lõpuks suu avanud. Kui Austria meedia teatel tunnistas Poltoranin politseile veredopingu tarvitamist, siis Kasahstani meediale antud intervjuus tõdeb ta, et on puhas mees.

Poltoranin ei ole enda sõnul kunagi dopingu tarvitanud. „Ma ei ole kunagi dopingut kasutanud. Ainus kord olin sellele lähedal Seefeldi MM-il. Mind meelitati keelatud aineid kasutama, kuid jumalale tänu ma suutsin viimasel hetkel pidurit tõmmata. Olen selle üle väga õnnelik,“ rääkis Poltoranin Kasahstani väljaandele Informburo.kz.

„Tahtsin tuua meie riigile kuldse medali ja rõõmustada fänne. Ma kahetsen juhtunut ja vabandan teiste sportlaste, spordifännide ja riigi juhtkonna ees,“ lisas Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu näpunäidete järgi harjutanud mees.

Kui esialgu oli Poltoranin Kasahstani ametiisikute jaoks kättesaamatu, siis nüüdseks on ta suhelnud riigi kultuuri- ja spordiministri Arystanbek Mukhamediuly'ga.

„Teeme kolmapäeval avalduse. Arvan, et kolmapäeval saame avalikkusele rääkida täpselt, mis ikkagi juhtus,“ sõnas ta.