Uued detailid Eesti suusatajate dopinguloost: eestlastel oli hooaja jooksul kasutusel vähemalt 12 süstalt

 (75)
Karel Tammjärv
Karel TammjärvMadis Veltman

Saksamaa telekanal ARD avaldas videoloo "Salajased dokumendid Mark Schmidti kohta", kus on natuke juttu ka Eesti murdmaasuusatajate dopingujuhtumitest.

Teatavasti jäid eelmise aasta Seefeldi maailmameistrivõistlustel veredopingu kasutamisega vahele ka Eesti koondislased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu ning Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu juhendamisel harjutanud kasahh Aleksei Poltoranin. Hiljem tunnistas keelatud võtete kasutamise üles ka Algo Kärp.

Eestlaste ja Poltoranini protseduurid käisid Saksa kurikuulsa dopingutohtri Schmidti kaudu, kes vahendas neile Alaveri kaudu ka kasvuhormooni.

Seotud lood:

Värskes ARD videoloos märgitakse, et dopinguvõrgustik hoolitses eriti Eesti murdmaasuusatajate eest. Näitena tuuakse, kuidas eestlasi kasvuhormooni pen-süstaldega varustati.

Videos kasutatakse ARD käsutuses oleva Schmidti ülestunnistust uurijatele, kus arst teatas: "Ma arvan, et eestlastel oli hooaja jooksul kasutada vähemalt 12 pen-süstalt (5mg/1,5ml), mis tähendab, et kolm-neli tükki sportlase kohta."

Võimalik, et Schmidt nimetas eestlaseks ka Poltoraninit, sest ta oli Alaveri ja Veerpalu õpilane.

ARD värsket videolugu näeb YouTube`ist: