Üllatav käik: Rootsi murdmaasuusatäht vahetab spordiala

 (3)
Üllatav käik: Rootsi murdmaasuusatäht vahetab spordiala
Stina NilssonMATHIAS BERGELD via www.imago-images.de

Rootsi murdmaasuusatäht, olümpiavõitja ja kahekordne maailmameister Stina Nilsson avaldas, et vahetab spordiala ja paneb end uuel hooajal proovile laskesuusatamises.

Rootsi rahvusringhääling SVT märkas alles täna hommikul 26-aastast rootslannat Östersundis laskesuusastaadionil trenni tegemas. "Ma lihtsalt harjutan veidi," jäi Nilsson napisõnaliseks.

Õhtul aga kinnitas olümpiavõitja sotsiaalmeedias, et kuulujutud vastavad tõele. "Mõistan täiesti, et sport pole hetkel oluline. Tõesti! Aga võib-olla vajame hetkel hulle ja rõõmsaid uudiseid?"

Detsembris roide murdnud ning veebruari keskel ületreenimise tõttu lõplikult hooajale joone alla tõmmanud Nilsson sõnas, et järgmine aasta kuulub ainult laskesuusatamisele. "Olen väga elevil. Tahan õppida selle kohta kõike ning olla nii hea, kui suudan. See saab kindlasti lõbus olema."

Lisaks olümpiakullale leiab Nilssoni auhinnakapist veel kaks olümpiahõbedat ja kaks -pronksi. Maailmameistrivõistlustelt on ta võitnud kokku seitse medalit (kaks kulda, viis hõbedat). Murdmaasuusatamise MK-etappidel on ta võidutsenud 23 korral ja poodiumile pääsenud 41 juhul.