Tuntud perearst varustas Alaveri tühjade retseptiblankettide ja süstaldega

 (81)
SAPPORO , TARVO KIUDMA RAJA ÄÄRES
Tarvo KiudmaFOTO: Marko Mumm

Mati Alaveri uurimistoimikust selgub, et ta sai Tartus perearstina töötavalt Eesti suusakoondise kunagiselt arstilt Tarvo Kiudmalt kümneid templi ja allkirjaga varustatud tühje retseptiblankette, süstlaid ja keelatud ainete nimekirja kantud ravimeid.

Meilivahetus 2016. aasta augustis:

Alaver: Tere Tarvo, paluks homme sinu käest 20 tühja retsepti templi ja allkirjaga.

Kiudma: Mis kell läbi tuled? Süstlad ka valmis pandud.

- - -

Ülekuulamisel selgitas Kiudma, et Alaver küsis retseptiblankette, et soetada preparaate, mida Eestis ei turustata, teistest riikidest.

Küsimusele, kuidas saab olla veendunud, et retseptiblankettidele ei kirjutata keelatud aineid sisaldavaid preparaate, vastas Kiudma: „Ma usaldasin Mati Alaveri ja uskusin, et ta ei kirjuta retseptidele aineid, mis on keelatud. Ma ei tea, et ta oleks seda usaldust rikkunud.”

Valmis pandud süstalde kohta ütles Kiudma: „Neid süstlaid vajas Alaver nende samade ainete, mille ostmiseks ta retsepte vajas, manustamiseks. Need ained on müügis vedelikena.”

Ent miks kirjutas Kiudma välja ravimeid, mis on kantud keelatud ainete nimekirja: deksametasoon, formoterool, budesoniid, nebivolool, pseudoefedriin, salbutamool, flutikasoon ja salmeterool.

Kiudma: „Ükski neist ainetest kas ei ole üldse või ei ole sellises kontsentratsioonis, mis oleks WADA reeglite järgi keelatud, kui tarvitada neid nii, nagu on ette kirjutatud. Need ravimid on minu välja kirjutatud ja olen seda teinud vastavalt näidustustele, mis objektiivselt patsiendil esinesid. Nende ravimite määramisel olen arvestanud sellega, et patsiendid on sportlased ja peavad täitma WADA piiranguid.”

Seotud lood:

Samal teemal: Väljavõtteid Mati Alaveri kriitilise aja päevikust: „Suuremad valed üle vaadata! Läti kaudu minema! Algab uus elu!”

Maskita Alaver. Kuri kiri dopingutohter Schmidtile: miks me võtame nii vähe kasvuhormooni?