Tour de Ski avaetapil teenisid ülekaalukad võidud Venemaa ja Rootsi esinumbrid

 (4)
Sergei Ustjugov
Sergei UstjugovFoto: Alexander Shemetov, Sputnik

Täna algas Šveitsis Val Müstairis murdmaasuusatamise üks aasta tähtsamaid võistlusi, kaheksast etapist koosnev Tour de Ski, mille avaetapil läksid võidud Venemaale ja Rootsi.

Meestest oli tänases vabatehnikasprindis ülekaalukalt parim venelane Sergei Ustjugov, kes edestas juba kvalifikatsioonis järgnevaid enam kui nelja sekundiga. Ka finaalis oli 24-aastase venelase edu mäekõrgune - teise koha saanud itaallane Federico Pellegrino kaotas talle 2,03 ja norralane Finn Hagen Krogh 2,80 sekundit.

Naistest võidutses rootslanna Stina Nilsson, kelle edu norralannade Maiken Caspersen Falla ja Heidi Wengi ees oli vastavalt 2,48 ja 6,47 sekundit. Ka Nilsson oli sarnaselt Ustjugovile teistest üle juba alates kvalifikatsioonist.

Kõigi eestlaste võistlus piirdus täna kvalifikatsiooniga. Marko Kilp oli 32. (+10,67), jäädes edasipääsust vaid 26 sajandiku kaugusele. Raido Ränkel sai 50. (+14,58), Peeter Kümmel 68. (+17,17) ja Karel Tammjärv 81. (+20,93) koha. Stardis oli 85 meest.

Rohkem sprindietappe Touril kavas pole. Võistlus jätkub homme meeste 10 ja naiste 5 kilomeetri ühisstardist klassikasõitudega.