Tomas Northug elu esimesest MK-etapi võidust: nüüd on meil Petteriga rohkem põhjust Otepääd meenutama hakata

 (3)
Otepää MK-etapp klassikasprindis
Tomas Northug (keskel) võitis 24-aastasena oma esimese MK-etapi.Foto: Hendrik Osula

24-aastane Tomas Northug oli jõudnud enne tänast küll viiel MK-etapil esikümnesse, ent poodiumile ning ühtlasi ka selle kõrgeimale astmele õnnestus tal astuda esmakordselt alles nüüd, Otepää MK-etapil klassikasprindis.

"Vaatasin finaalis poolel maal, et teiste kiirus pole väga suur ning otsustasin proovida eest ära sõita. See õnnestuski," sõnas lõppvaatuses konkurentidest pea jagu üle olnud Northug.

Oma loomult on 24-aastane Tomas pea täielik vastand oma neli aastat vanemale vennale, maailmakuulsale Petter Northugile. Tomase hääl oli näiteks võistlusjärgsel pressikonverentsil nii vaikne, et isegi mikrofoni abil polnud pooli tema lauseid kuulda. Tõsi, ka inglise keelt ei räägi Tomas veel sugugi nii hästi kui Petter.

Kas Petteriga enne nädalavahetust ka Otepää rajast juttu tuli? "Otseselt siinsetest tingimustest me ei rääkinud, küll aga on meil pärast tänast põhjust Otepääd meenutama hakata," muigas ta. Muide, Petter pole Otepää MK-etapil kunagi triumfeerinud.

"Võistlesin siin mõned aastad tagasi Saku Suverullil (Tomas nimetab võistlust selle eestikeelse õige nime järgi!), kuid talvel olin siin esimest korda. Sellest kujunes meeldiv kogemus."