Therese Johaug astmaskandaalist: inimestel pole aimugi, millest nad räägivad

 (63)
Therese Johaug astmaskandaalist: inimestel pole aimugi, millest nad räägivad
Therese JohaugFoto: AP/SCANPIX

Norra tippsuusataja Therese Johaug võttis kohalikus rahvusringhäälingus sõna palju poleemikat tekitanud astmarohtude teemal, mida manustavad ka need sportlased, kellel selleks otsest vajadust pole.

Skandaal sai suurema hoo sisse pärast Martin Johnsrud Sundby dopingukaristust, kuid on suusaringkondades vindunud juba pikemat aega. Johaug on üks nendest, kellel endal astmat pole, aga rohtu võtab.

"Ma olen väga löödud ja pettunud, et inimesed räägivad asjast, millest neil pole endal vähimatki aimu," vahendab NRK naise sõnu dopingusüüdistuste kohta.

"Nad ei tea, kuidas me selles kommuunis töötame ja kuidas oma tervise eest hoolitseme. See teeb mind tegelikult üsna pahaseks, kui ma loen enda kohta asju, mis tõenäoliselt minu kohta ei käigi," ütles Johaug.

"Kui mul olnud hingamisteede haigusi ja ma olen end halvasti tundnud, olen selle vastu ravi saanud. Me teeme ka regulaarseid teste ning ma saan ekspertidelt abi oma kopsude korras hoidmiseks."

Küsimusele, kas ta leiab, et astmarohtudega ravi on eetiliselt küsitav, vastas Johaug: "Ei, ma pole seda kunagi tundnud. Kui ma olen astmarohtu võtnud, on mul testide tulemused halvad olnud ja mul on olnud hea põhjus seda võtta."