Team Haanja treener Saarepuu: pettunud ei ole, meil ongi praegu treeningperiood

 (64)
Team Haanja hooaja avamine
Anti SaarepuuFoto: Hendrik Osula

Team Haanja suusatajate treener Anti Saarepuu ei rutanud tänast Davosi vabatehnikasprinti oma hoolealuste jaoks ebaõnnestumiseks nimetama.

Marko Kilp sai kvalifikatsioonis eestlaste parimana 46. koha (+9,14 kaotust võitjale), Raido Ränkel oli 50. (+9,57) Karel Tammjärv 70. (+12,92) ja Kristjan Koll 74. (+13,47). Veerandfinaalipääsust jäi Kilpi lahutama 2,37 sekundit.

"Läks nii, nagu ma arvasin. Täna paraku ei kvalifitseerunud," ütles Saarepuu Delfile ja Eesti Päevalehele. "Selleks, et Davosi uisusprindis edasi pääseda, oleksime pidanud väga heas seisus olema. Paraku me seda praegu ei ole."

"Pettunud samas ka ei ole. Meil on hetkel treeningperiood. Valmistume Tour de Skiks. Oleme terve see nädal Livignos olnud, põikasime vaid korraks Davosi. Marko ja Raido lähevad täna Itaaliasse tagasi, Karel jääb ainult siia," lisas Saarepuu.

Homme on Davosis meestele kavas 15 km vabatehnikasõit algusega kell 14.45.

Tour de Ski stardib 30. detsembril. Team Haanja sprinterid teevad järgmise võistluse järgmisel nädalavahetusel Kontinentaalkarikasarja etapil Saksamaal Oberwiesenthalis.