Suusafirmat vahetanud olümpiavõitja sai väga halva üllatuse

 (29)
Iivo Niskanen
Iivo NiskanenFoto: Parkkinen/Newspix24/SIPA/Scanpix

Soomlasest kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja Iivo Niskanen vahetas lõppenud hooaja järel suusafirmat, kolides prantslaste Rossignoli alt Austria firma Fischeri juurde. Pettunud prantslased tegid seejuures soomlasele ootamatu "lahkumiskingituse".

27-aastane Niskanen tunnistas Soome meediale, et sai firmat vahetades halva üllatuse osaliseks, sest pidi kõik oma suusad Rossignolile tagastama. Soomlane oli lootnud, et talle jäetakse mälestuseks vähemalt kaks olmpiakulda ja maailmameistritiitli toonud suusapaarid.

"Idee oli, et ehk korraldab keegi kunagi näituse, kus saab neid suuski eksponeerida. Ma tõesti lootsin, et mulle tullakse vastu, eriti kuna neil suuskadel pole enam muud väärtust kui emotsionaalne," sõnas pettunud Niskanen Soome meediale.

Niskanen tunnistas, et ei osanud Rossignoli sellist käiku oodata. "Meil oli seitse aastat suurepärast koostööd. Soomes läks selle aja jooksul nende firma suuskade müük hästi. Selline otsus oli suur pettumus ja üllatus," lisas soomlane, kelle arvates tahtis Rossignol talle lihtsalt koha kätte näidata.

Fischeriga sõlmitud lepingu kohaselt on Niskanenil õigus kõik suusapaarid, mida ta soovib, endale mälestuseks jätta.

Niskanen tuli olümpiavõitjaks 2014. aastal teatesprindis koos Sami Jauhojärviga ning 2018. aastal 50 km maratonis. MM-kulla teenis soomlane 2017. aastal 15 km klassikasõidus.