Sundby nõuab eestlastele karmimat karistust: eluaegne keeld kõlaks paremini

 (106)
Martin Johnsrud Sundby
Martin Johnsrud Sundby Foto: FREDRIK VARFJELL via www.imago-images.de/Scanpix

Rahvusvaheline suusaliit FIS avalikustas täna, et Seefeldi MM-il veredopinguga vahele jäänud eestlastele Karel Tammjärvele ja Andreas Veerpalule määrati nelja-aastane võistluskeeld. Murdmaasuusatamise kahekordne olümpiavõitja ja neljakordne maailmameister Martin Johnsrud Sundby leiab, et eestlased pääsesid liiga kerge karistusega.

"See (otsus) on kindlasti mõistlik, kuid eluaegne karistus oleks kindlasti parem olnud. See teema on päris karm," kommenteeris Sundby FISi tänast otsust Rootsi meediale.

24-aastane rootslane Olof Jonsson sõnas pärast tänast Ruka suusasprinti, et nõustub Norra legendi arvamusega.

"Neli aastat tundub päris vähe. Ma arvan, et kui sa jääd dopinguga vahele nii karmil viisil, et sul on sisuliselt kott käes, peaksid terveks eluks spordist lahkuma," sõnas Jonsson.

Lisaks Tammjärvele ja Veerpalule teenis nelja-aastase võistluskeelu ka kasahh Aleksei Poltoranin, kes samuti Seefeldis vahele võeti, ning ise dopingu tarvitamist tunnistanud Algo Kärp. Juba varem olid sarnase karistuse saanud austerlased Max Hauke ​​ja Dominik Baldauf. Nelja-aastase tegutsemiskeeluga karistati dopingureeglite rikkumise eest ka Andrease isa Andrus Veerpalu ja Mati Alaveri.