Sprindikoondise katsevõistluste parimatel jääb MK-etapile sõitmata?

 (29)
Raido Ränkel ja Marko Kilp
Raido Ränkel ja Marko KilpFoto: Team Haanja Instagram

Täna pidas Eesti murdmaasuusatamise sprindikoondis Soomes Saariselkäl katsevõistlusi, mille parimad teenivad välja koha Davosi MK-etapil toimuvaks vabatehnikasprindiks. Meestest näitas kiireimat minekut Marko Kilp, naistest Triin Ojaste.

Kilp läbis 1,6-kilomeetrise raja täpselt kolme ja poole minutiga. Teise koha sai Raido Ränkel (+0,9), kolmas oli Peeter Kümmel (+4,4). Järgnesid Kein Einaste (+9,1), Alvar Johannes Alev (+9,9), Siim Sellis (+19,8), Tomas Kaurson (+25,5) ning Taavi Valter Taveter (+46,6).

Naistest oli kiireim Triin Ojaste, järgnesid Kati Tammjärv ning Mariel Merlii Pulles.

Davosi MK-etapile saab Eesti välja panna neli mees- ja kaks naissprinterit. Juhendi järgi teenivad meeste seas koha Davosis välja katsevõistluse kolm kiireimat ning üks sportlane, kelle valib välja peatreener Jaanus Teppan. Kilp ja Ränkel kuuluvad aga Team Haanja rivistusse, kes pole siiani allkirjastanud sportlaste lepingut suusaliiduga, ilma milleta ei luba alaliit sportlasi MK-etappidel starti.

Naissuusatajad peavad esmalt täitma FIS-punkti nõude, mis Teppani sõnul on hetkel täidetud vaid distantsisõitjal Laura Albal.