Soome suusakuulsus: mul on raske Johaugile kaasa tunda, norralased on ääretult ülbed

 (93)
Therese Johaug
´Therese JohaugAFP

Soome läbi aegade parim mäesuusataja Kalle Palander tunnistas, et tal on raske dopinguskandaali sattunud Therese Johaugile kaasa tunda, sest Norra talisportlased on siiani ainult teiste peale näpuga näidanud.

"Mul ei ole midagi Johaugi vastu, kuid kogu see asi lõhnab väga ülbete norralaste ja nende süsteemi järele," rääkis Pallander, vahendab MTV3. "Nad on alati soomlaste suhtes väga ülbelt käitunud. Norrakad oleks justkui kokku leppinud, et kõik Soome sportlased kasutavad dopinguaineid."

1999. aastal slaalomi maailmameistriks kroonitud Pallander meenutas üht intsidenti, kus norralased oleks talle peaaegu peksa andnud.

"Kord sai mul neist juttudest kõrini ja ma ütlesin Norra mäesuusatajatele, et hoopis teie murdmaasuusatajad kasutavad dopingut. Aamodt (Norra endine mäesuusataja Kjetil André Aamodt - toim.) tuli mulle kätega kallale ja ma oleks peaaegu peksa saanud," meenutas Pallander, kes võitis karjääri jooksul 14 MK-etappi.

Johaug teatas neljapäeval antud pressikonverentsil, et on jäänud vahele keelatud ainega klostebool. Nimetatud aine olevat tema sõnul organismi sattunud läbi huulekreemi Trofodermini.