Skandaal Rootsis: suusaässad korraldasid võistluskeelu ajal salajase jõuproovi

 (7)
Ebba Andersson
Ebba AnderssonFoto: Kimmo Brandt, EPA/Scanpix

Kuigi Rootsi suusaliit on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kõik suusavõistlused tühistanud ja riigis on võistlused keelatud, otsustasid 56 tippsuusatajat korraldada Östersundis salajase jõuproovi.

Teiste hulgas võtsid võistlusest osa sellised Rootsi koondise ässad nagu Ebba Andersson, Linn Svahn ja Oskar Svensson. Lisaks olid stardis Rootsi laskesuusatajad Martin Ponsiluoma, Bettan Högberg ja Johanna Skottheim. Keelatud rahvakogunemine tuli välja kohaliku ajalehe ÖP kaudu.

"Ma ei teadnud sellest midagi, kuid see on iga inimese enda otsustada, kas selline asi on hetkel kohane või mitte," sõnas Rootsi suusaliidu direktor Ola Strömberg, kirjutab Expressen.

24-aastane Rootsi murdmaamees Oskar Svensson võistluse toimumises mingit probleemi ei näinud. "See oli väga lõbus, sest kohal oli nii palju inimesi. Alles paar päeva tagasi selgus, et midagi sellist toimub siin," sõnas ta.

Võistluse võitsid Ebba Andersson ja pikamaasuusatamise spetsialist Max Novak.

"Ma väga tahtsin siin võistelda. Mul pole veel soovi hooajale joont alla tõmmata," lausus Andersson.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!