Rootsi laskesuusaäss: Therese Johaug on uskumatu tüüp!

 (5)
 Therese Johaug
Therese Johaug Foto: MARTIN OUELLET-DIOTTE, AFP/Scanpix

Rootsi laskesuusataja Sebastian Samuelsson ei suuda uskuda, et norralanna Therese Johaug sai Rootsi telekanali TV4 spordisaates „Rootsi vs Norra“ osalemise eest teistest viis korda suuremat palka.

„Rootsi vs Norra“ saate puhul on tegemist formaadiga, kus mõlema riigi eest astusid võistlustulle neli sportlast.

Norra koondise ridades osalenud Petter Northug avalikustas nädalaid tagasi, et kui tema teenis suvel Rhodose saarel filmitud saatesarja eest 20 000 eurot ja umbes sama summa said ka peaaegu kõik teised, siis Johaugi teenistuseks oli koguni 95 000 eurot.

Olümpiahõbe Samuelsson nimetas hiigelsummat nõudnud Johaugi "uskumatuks tüübiks", kes oli samas seda raha väärt.

"Ma tean, mis ma teenisin. Ja Johaug sai palju rohkem kui meie ülejäänud. Johaug on uskumatu tüüp," sõnas Samuelsson ajalehele Iltalehti.

Rootslane lisas: "Samas oli Therese seda väärt. Ta oli saate kõige huvitavam täht. Ja ta tundus võtete ajal täiesti tavalise inimesena. Mul jäi mulje, et ta tõesti armastab treenimist."

Lisaks kiitis 22-aastane Rootsi laskesuusataja Northugi. "Tore oli tutvuda Northugiga. Ta oli nooruses minu iidol. Northug on väga inspireeriv inimene, kuid ta pole enam nii kiire kui karjääri ajal," naeris Samuelsson.

Norra talispordiässadest osalesid saates lisaks Johaugile ja Northugile Tiril Eckhoff ja Emil Iversen. Rootsi võistkonna moodustasid Samuelsson, Charlotte Kalla, Hanna Öberg ja Calle Halfvarsson.