Rehemaa ja Šmiguni abiga treeniv Marko Kilp: mullu polnud mul üldse tagalat, nüüd on kõik ülesmäge liikunud

 (11)
Lahti MM meeste teatesprint
Marko Kilp.Foto: Rauno Volmar

Eesti viimaste hooaegade edukaim murdmaasuusataja Marko Kilp loodab sel hooajal tulemustes sammu edasi teha. Võrreldes eelmise hooajaga on tal nõuandja rollis sellest hooajast Aivar Rehemaa ja treeningutel on abiks Anatoli Šmigun.

Tiitlivõistlustel sprindis kahel korral veerandfinaali jõudnud 26-aastase Marko Kilbi eelmine hooaeg tõi vaid ühe kordaläinud võistluse, aga uueks hooajaks on valmistumine alanud ja abiliste poolest seis parem kui eelmisel hooajal. Aivar Rehemaa aitab organiseerimispoolelt ja Anatoli Šmigun suusatamises.

"Olen suutnud endal tagalat kindlustada. Kui seda eelmisel aastal nagu põhimõtteliselt üldse ei olnud treenerite mõistes, siis nüüd on mul konsultant Aivar ja suvel aitab kindlasti Anatoli. Selles mõttes on kõik positiivselt liikunud ülesmäge võrreldes eelmise aastaga," rääkis Kilp intervjuus ERR-ile.

Seotud lood:

"Minu roll on võib-olla pigem see, et ma üritan Markole luua kõik võimalused profispordi tegemiseks. See treeneri roll on võib-olla natuke üle paisutatud. Suveks on meil suusõnaline kokkulepe Anatoli Šmiguniga, kes igapäevaselt on laagritepõhiselt siin Otepääl kohal ja ma üritaks Marko saata siin juuni keskel lume peale suusatama," rääkis Rehemaa.

Loe täispikka artiklit ERR-i spordiportaalist.