Programmimuutusest häiritud Kowalczyk plaanib Tour de Ski'd boikoteerida

 (26)
Programmimuutusest häiritud Kowalczyk plaanib Tour de Ski'd boikoteerida
Justyna KowalczykAP/Scanpix

Neljakordne Tour de Ski võitja Justyna Kowalczyk kaalub tõsiselt homme algavast suusatuurist loobumist, kuna talle ei meeldi korraldajate tehtud programmimuudatused.

Saksamaal Oberhofis valitseva lumepuuduse tõttu teatasid mitmepäevasõidu korraldajad, et pühapäevase jälitussõidu asemel peetakse hoopis vabatehnikasprint ning kahe päeva jooksul võisteldakse vaid 1,5-kilomeetrisel ringil.

Kowalczyk ütles Poola meedia vahendusel, et kui korraldajate otsus on lõplik, siis ta võtab end sellelt 99-protsendilise kindlusega maha.

"Kui see on nende lõplik otsus, siis me ütleme "ei". Ma ei ütle rohkem midagi. Kui plaanid ei muutu, siis me lahkume, 99 protsenti."

Täpsemalt ei meeldi Kowalczykule, et suusatuurile jääb nende muudatustega vaid kaks klassikalises tehnikas sõitu viie vabatehnikasõidu asemel. "Ma ei pea sellest ebavõrdsest võitlusest osa võtma. Kõik," lisas ta.

Eile lõunal neid sõnu öeldes oli Kowalczyk teel Oberhofi, kus ta peaks täna andma pressikonverentsi ning tegema tuuril osalemise kohta lõpliku otsuse.

Tänavusest Tour de Ski'st loobumisest on juba teatanud selle meeste arvestuse kolmekordne võitja, šveitslane Dario Cologna.