Poltoranini treener: olen kaassüüdlane, ta komistas esimest korda

 (6)
Aleksei Poltoranin Pyeongchangi olümpial
Aleksei Poltoranin Pyeongchangi olümpialFoto: Kai Pfaffenbach, Reuters/Scanpix

Seefeldi MMi dopinguskandaalis Austria politsei poolt vahistatud Kasahstani murdmaasuusataja Aleksei Poltoranini treener Aleksei Nakonetšnõi saatis kohalikule meediale avalduse, kus ütles, et ta on osaliselt oma hoolealuse veredopinguloos süüdi.

"Vabandan antidopingureeglite rikkumiste eest, mida mu hoolealune tegi. Olen kaassüüdlane, sest alates sellest, kui Aleksei oli 11aastane, seadsin talle eesmärgiks kuldmedali võitmise," sõnas Nakonetšnõi, kirjutab Õhtuleht.

"Usun, et ta komistas esimest korda. Ta üritas kasutada keelatud meetodit, aga lõpuks ta ei teinud seda," lisas treener, kes loodab, et WADA määrab seetõttu Poltoraninile leebema karistuse.

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehes

Ka Poltoranin väitis eile, et üritas alles esmakordselt dopingut kasutada. "Ma ei ole kunagi dopingut kasutanud. Ainus kord olin sellele lähedal Seefeldi MM-il. Mind meelitati keelatud aineid tarvitama, kuid jumalale tänu ma suutsin viimasel hetkel pidurit tõmmata. Olen selle üle väga õnnelik," rääkis Poltoranin Kasahstani väljaandele Informburo.kz.