Politsei kuulas kriminaalasja raames tunnistajatena üle ka Tammjärve ja Kärbi

 (36)
Pressikonverents Seefeldis 01.03.2019
Karel Tammjärv 1. märtsil Seefeldis pressikonverentsil.Foto: Andres Putting

Riigiprokuratuur esitas eile Mati Alaverile kahtlustuse dopingu tarvitamisele kallutamises ning Tartu politseimajas toimusid tema suhtes ka esimesed menetlustoimingud. Eile kuulati üle ka Karel Tammjärv ja Algo Kärp, kes on avalikult tunnistanud, et said 2016. aastal veredopinguga tegeleva sakslasest spordiarsti kontakti just Alaverilt.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik kinnitas Delfile ja Eesti Päevalehele, et Tammjärv ja Kärp kuulati eile tunnistajatena üle. "See toimus eilse päeva jooksul," ütles ta täpsustavale küsimusele, kaua neid kinni peeti.

Küsimusele, kas üle on kuulatud ka Andreas või Andrus Veerpalu, vastas Kivistik: "Rohkem meil sel teemal kommenteerida ei ole."

Samuti ei saanud Kivistik kommenteerida, kas Kärp ja Tammjärv olid koostööaltid. "Kuna menetlus praegu käib, ei ole meil rohkem midagi lisada," sõnas ta.

Eile esitas prokuratuur Mati Alaverile kahtlustuse dopingule tarvitamisele kallutamises, selgitamaks välja, kas avalikkuseni jõudnud info selle kohta, et kolme Eesti suusatajat kallutati dopingut tarvitama, viitab kuriteo toimepanemisele.

Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustiku § 195 järgi, menetlust viib läbi Keskkriminaalpolitsei ja seda juhib Riigiprokuratuur.

Dopinguskandaalist räägiti täna pikalt ka saates "Mehed ei nuta". Kuula seda siit: