Paljude Eesti suusameeste kange konkurent hakkab Johaugi juhendama


OTEPÄÄ MK , SPRINT , OLA VIGEN HATTESTAD
Ola Vigen Hattestad võidutses 2009. aasta Otepää MK-etapi sprindivõistlusel.FOTO: Marko Mumm

Norra murdmaasuusanaiskonna uueks treeneriks palgati mees, kes võitis oma esimesed kuldmedalid ajal, mil Andrus Veerpalu ja Jaak Mae polnud veel karjääri lõpetanud. Hiljem on ta murdmaarajal maid jaganud meie parimate sprinterite Peeter Kümmeli, Kein Einaste jt.

Kodumaa naissuusatajaid hakkab juhendama 38-aastane Ola Vigen Hattestad, kes viimastel aastatel on töötanud treenerina Sloveenia koondises, kuhu kuulub tema abikaasa Katja Višnar.

Višnar teatas lõppenud hooajal karjääri lõpetamisest ning suusaperekond kavatseb lähiajal Norrasse kolida. Hattestad ise tõmbas karjäärile joone alla alles 2018. aasta kevadel.

"Avasime Katjaga pudeli, kui leping kinnitatud sai. See on minu unistuste töö. Olen selle võimaluse üle väga uhke," ütles Hattestad kodumaa meediale.

Karjääri jooksul kaks MM-tiitlit ja ühe olümpiakulla võitnud Hattestad hakkab töötama Norra koondise peatreeneri Ole Morten Iverseni alluvuses.

Hattestadiga on mitmeid aastaid samaaegselt Norra koondisse kuulunud ka tänane naiste suusatamise valitsejanna Therese Johaug (31), kes nüüd endise kolleegi plaanide järgi treenima asub.