Norras, Rootsis ja Soomes on Algo Kärbi ülestunnistus juba suur teema

 (5)
Otepää MK 2017 tavadistants
Otepää MK 2017 tavadistantsFoto: Hendrik Osula

Eesti murdmaasuusataja Algo Kärp otsustas esmaspäeval Õhtulehe vahendusel tunnistada, et ta kasutas alates 2016. aastast samuti veredopingut. Kärp märkis, et sel hooajal ta enam pattu ei teinud, kuid ta ei suutnud säärase koormaga enam edasi elada. Samas oleks võinud ju hiljem juhtuda, et Austria ja Saksamaa uurijad oleksid leitud verekotikeste abil ikkagi Kärbini jõudnud.

Kärbi ülestunnistuse on juba üles korjanud ka Põhjamaade suurimad ajalehed. Soomes kirjutavad dopingupatusest Kärbist nii Ilta-Sanomat kui ka Iltalehti. Viimase spordiküljel on eestlase ülestunnistus hommikul kõige tähtsamaks uudiseks.

Loomulikult lööb Kärp laineid Norra meedias. Seal kirjutavad kolmandast dopingupatusest eestlasest nii rahvusringhääling NRK, tuntuim ajaleht VG ning loomulikult ka kõik ülejäänud väljaanded.

Sama hooga jätkavad ka rootslased. Pikema ülevaate on teinud Rootsi suurleht Aftonbladet. Kärbi ülestunnistusest kirjutavad teisedki Rootsi lehed.

Esialgu piirdutakse Kärbi lausete vahendamisega, kuid tõenäoliselt saavad päeva peale aina enam sõna ka kohalikud eksperdid.