Norral on Northugi asemel uus sangar, Tammjärv starti ei tulnud

 (14)
Johannes Hoesflot Klaebo.
Johannes Hoesflot Klaebo.Foto: LEHTIKUVA, Reuters/Scanpix

Rukal lõppenud murdmaasuusatajate minituuri võitis meeste konkurentsis norralane Johannes Hosflot Klaebo. Kui Petter Northug ei ole oma paremate päevade vormi leidnud, siis 21-aastane Klaebo näitab potentsiaali, et olla järgneval kümnel aastal Norra parim meessuusataja.

Rukal oli viimasel võistluspäeval kavas 15 km vabatehnikasõit viitstardist. Esimesena rajale saanud (Klaebo oli eelnevalt võitnud nii reedese sprindi kui ka laupäevase 15 km klassikasõidu) Klaebo oli ka esimesena finišis. Klaebo edestas teisena lõpetanud kaasmaalast Martin Johnsrud Sundbyt 0,4 sekundiga ja 1,0 sekundiga venelast Aleksandr Bolšunovit.

Ainsa eestlasena stardinimekirjas olnud Karel Tammjärv starti ei tulnud. Tammjärv oli enne pühapäevast sõitu üldarvestuses 37. kohal. Tammjärv andis sotsiaalmeedias teada, et ta jättis kerge külmetuse tõttu igaks juhuks võistlemata.

Laupäeval veel 15 km klassikadistantsi läinud Marko Kilp ja Raido Ränkel olid juba varem teada andnud, e tpühapäeval ei ole neid starti oodata ning nad keskenduvad juba järgmisteks võistlusteks.

Tulemused:

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Norra)
2. Martin Johnsrud Sundby (Norra) +0,4
3. Aleksandr Bolšunov (Venemaa) +1,0
4. Alex Harvey (Kanada) +1,6
5. Aleksei Tšervotkin (Venemaa) +6,2
6. Iivo Niskanen (Soome) +7,2