Norrakad tögavad Rootsi suusakoondist: mis teil seal toimub?

 (14)
Stina Nilsson arvas finišis, et lõpetas neljandana
Stina Nilsson arvas finišis, et lõpetas neljandanaAFP

Norralased on hämmingus, et Rootsi suusakoondise abipersonal ei suutnud Pyeongchangi olümpial naiste 30 km distantsi ajal oma sportlastele informatsiooni anda ning nii finišeeris pronksi võitnud Stina Nilsson teadmisega, et lõpetas neljandana.

Kui neljandaks jäänud norralanna Ingvild Flugstad Östberg oli kursis, et võitleb Nilssoniga pronksi eest, siis rootslanna seda ei teadnud. Nimelt polnud Rootsi koondise abipersonal suutnud Nilssonit informeerida, et teisel kohal sõitnud Teresa Stadlober oli 20. kilomeetril rajalt eksinud ja kaotanud poolteist minutit.

Nilsson sai medalivõidust teada alles sõidu võitnud Marit Björgenilt. "Kas ma sain tõesti pronksi? Kas ma olin kolmas?" küsis rootslanna finišeerimise järel, kui nägi, et enne teda olid lõpetanud vaid kaks naist.

"Ma tõesti arvasin lõpujoont ületades, et jäin neljandaks. Ma ei teadnud, mis Stadloberiga juhtus. Mulle karjuti, et võitlen medali eest, kuid ma sain aru, et pean Krista (Pärmäkoski) kinni püüdma, et medalile jõuda," rääkis Nilsson Expressenile.

Östberg ei suutnud ära imestada, et Nilsson polnud olukorraga kursis: "See oli pehmelt öeldes pisut veider!"

Ka Norra endine suusaäss Thomas Alsgaard oli Rootsi koondise abipersonali tegevuse suhtes kriitiline. "Kuidas see võimalik on?" imestas ta.