Norra suusaliit varjas, et tahtis Johaugile erikohtlemist pakkuda

 (1)
Therese Johaug
Therese JohaugAFP

Norra ajaleht VG teatab, et Norra suusaliidu sõlmitud sponsorleping kauplusteketi Askoga ei sisalda mingeid erandeid ning seetõttu peab Petter Northug leidma Asko konkurendiks oleva Coopi asemele uue isikliku sponsori, kui tahab Norra koondise värvides edasi võistelda.

"Ükski sportlane ei saa omada lepingut meie sponsori konkurendiga. Pole vahet, kui tähtsa sportlasega on tegemist. Seda lihtsalt ei saa olla," ütles Norra suusaliidu liige Espen Bjervig VG-le.

Kui eelmisel nädalal sõlmis Norra suusaliit lepingu Asko omaniku Norgesgruppeniga, siis alles hiljuti peeti läbirääkimisi Coopiga. VG käsutuses olevad dokumendid näitavad, et kui alaliit oleks jõudnud kokkuleppele Coopiga, saanuks erikohtlemise osaliseks Therese Johaug, Marit Björgen - kui ta poleks karjääri lõpetanud - ja paraolümpialane Birgit Skarstein. Nimelt oleks neil võimaldatud oma isikliku sponsori Askoga koostööd jätkata.

Seotud lood:

VG tõstatabki seetõttu küsimuse, miks 18-kuulise dopingukaristuse kandnud Johaugile oleks erand tehtud, aga Northugile seda ei tehtud.