Norra suusaäss: 50 km suusatada ilma publikuta on ilmselt päris tüütu

 (16)
Johannes Hösflot Kläbo
Johannes Hösflot KläboFoto: MARTIN DIVISEK, EPA/Scanpix

Norra murdmaasuusataja Johannes Hösflot Kläbo arvates kujuneb tänavune Holmenkolleni MK-etapi 50 km maratonisõit päris tüütuks katsumuseks, sest koroonaviiruse kartuses ei lubata publikut raja äärde kaasa elama.

"Sellest saab raske ja tüütu võistlus, kui Holmenkollenis tuleb 50 km läbida ilma publikuta, kes meid tavaliselt raja ääres kõvasti innustavad," rääkis Kläbo Norra ajalehele VG.

"Ma olen pikka aega olnud Holmenkolleni publiku suur fänn ja pean tunnistama, et seekordne 50 km saab olema ilmselt väga üksildane retk," lisas norralane.

Mullu jälgis Holmenkolleni võistluseid, kus on kavas nii murdmaasuusatamise, suusahüpete kui kahevõistluse MK-etapp, 37 000 pileti ostnud pealtvaatajat.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!