Norra meedia ründab MK-sarja juhtivat Venemaa suusatajat ja tema treenerit

 (66)
Aleksander Bolšunov
Aleksander BolšunovFoto: TT NEWS AGENCY/Reuters/Scanpix

Tänavust murdmaasuusatamise MK-sarja ülekaalukalt juhtiv venelane Aleksandr Bolšunov on sattunud Norra meedias rünnakute alla, sest tema treeneriks on varem dopinguskandaalide tõttu juhendamiskeeldu kandnud Juri Borodavko.

Ajaleht Dagbladet meenutab, et 2010. aastal karistati Borodavkot oma hoolealuste dopinguskandaalide tõttu kahe aasta pikkuse juhendamiskeeluga. Tema toonased õpilased olid Aleksei Petuhhov, Maksim Võlegžanin ja Julia Ivanova, kes kõik said mõni aasta tagasi pärast McLareni dopinguraporti avaldamist võistluskeelu.

Ühtlasi visatakse Norra meedias kivi Venemaa suusaliidu presidendi Jelena Välbe kapsaaeda, kes lubas Borodavkol asuda Venemaa koondise suusataja treeneriks.

Seotud lood:

"Ta (Borodavko) ei oleks tohtinud pärast juhendamiskeelu lõppu endisele tööle naasta. Seega on venelased ise selle probleemi tekitanud. Venemaa suusaliit hävitab ise oma suusatamist," kirjutab Dagbladet.

23-aastane Bolšunov on tänavu teeninud MK-sarjas juba 1647 punkti ning edestab oma lähimat ohustajat, norralast Johannes Hösflot Kläbot koguni 425 silmaga.