Marko Kilp sai elu esimesed MK-punktid kirja 13. kohaga, Ränkel murdis kepi ning teenis kolm punkti

(55)
Kõik poodiumikohad Norrasse ja Rootsi
Marko Kilp
Marko KilpFoto: Hendrik Osula

Murdmaasuusatamise MK-sari saab täna avalöögi, kui Soomes Rukal antakse hooajale start klassikasprindiga. Eestlastest pääsesid avaetapi kvalifikatsioonis 30 parema hulka Marko Kilp ja Raido Ränkel - Kilp sõitis sealjuures kvalifikatsioonis välja koguni kolmanda aja!

Kilp jäi kvalifikatsiooni võitjale, norralasele Johannes Hoesflot Klaebole alla 2,01 sekundiga. Ränkel sai kirja 19. aja (+6,28).

Peeter Kümmel (+10,30) oli 51. ning Kein Einaste (+11,82) 58. Kokku startis 95 sportlast.

Naistest oli kvalifikatsiooni kiireim soomlanna Krista Pärmäkoski, eestlannadest oli Triin Ojaste (+27,05) 64. ning Laura Alba (+29,43) 69. Kokku oli naistest stardis 78 võistlejat.

Sprindi veerandfinaalides sai Kilp oma sõidus kolmanda koha, kuid sõitis kõigist mitte edasi pääsenud suusatajatest välja kiireima aja ning sai kokkuvõttes kirja 13. koha. Raido Ränkel murdis oma sõidus õnnetult suusakepi ning jäi kokkuvõttes 28. kohale.

Meeste finaali esikolmik oli norralane Paal Goldberg, rootslane Calle Halvarsson (+0,63 sekundit) ja norralane Hösflot Kläbo, naiste oma aga rootslanna Stina Nilsson ning norralannad Maiken Caspersen Falla ja Heidi Weng.

Ruka MK-sprint
Nüüd, kui ka viimane veerandfinaal on sõidetud, saab Eesti meeste lõppkohad teada - Marko Kilp saab oma karjääri esimesed MK-punktid kirja 13. kohaga! Raido Ränkelile jääb hooaja alustuseks 30. koht.
Seega meie mehed täna paraku poolfinaalidesse ei jõudnud - aga kaks meest MK-punktidel on sellegipoolest tubli tulemus. Ootame veel ära, millisteks Kilbi ja Ränkeli lõplikud kohad kujunevad.
Suurel tõusul on lumi läinud täielikuks mannapudruks. Pellegrino ka kukub ning on suurest mängust väljas. Ränkel tuleb finišisse viimasena ning saab suure tõenäosusega kokkuvõttes kirja 30. koha ja ühe MK-punkti.
Ai-ai! Ränkel murrab suusakepi, saab küll uue kohe asemele, aga kolmandalt kohalt on tema sõit praegu nässu minemas. Vahe ei ole küll suur, aga sealt on suurel tõusul raske tagasi tõusta.
Nüüd on rajal Raido Ränkel, kes ühes sõidus koos valitseva sprindikuninga Federico Pellegrinoga.
Kilp teeb küll korraliku sõidu, kuid jääb paraku kolmandaks ning aeg (2.55,04) edasi ei vii. Aga sellegipoolest suurepärane võistlus - esimesed MK-punktid on võimsalt kohe hooaja avaetapil kirjas!
Ja nüüd - Marko Kilp rajal!
Teine sõit oli kiirem kui esimene. Calle Halfvarsson ning Sondre Turvoll Fossli on kaks esimest, sihtaeg on nüüd 2.52.93.
Esimesest sõidust pääsevad kohtadega edasi Johannes Hoesflot Klaebo ning Teodor Peterson. Aeg, mida kolmanda-neljanda koha mehed sihtima hakkavad, on hetkel 2.57,41.
Meeste veerandfinaalid just nüüd algasid - Marko Kilp alustab kolmandas sõidus, Ränkel neljandas. Eestlaste sõitude koosseisud:
Tervitused kõigile suusasõpradele! Meil on taas põhjust kaasa elada murdmasuusatamise MK-sprindile, sest Kuusamos Ruka radadel on nii Marko Kilp kui Raido Ränkel välja võidelnud kohad 30 parema seas.