Mae: ei usu, et FISi kava taga on kättemaks Veerpalu skandaali eest

 (78)
Mae: ei usu, et FISi kava taga on kättemaks Veerpalu skandaali eest
Foto: Andres Putting

Murdmaasuusatamise Otepää MK etapi korraldusmeeskonna juht Jaak Mae kinnitas KUKU raadio Äratajale antud intervjuus, et Otepää võib hooajal 2012/2013 maailma karika etapist ilma jääda. FISi esialgses kalendris oli Otepää etapp sees veel vähemalt 3 aastat.

Mae ütles KUKUle, et praegu on seis tõepoolest selline, et MK etapp võib minna Otepää asemel kellelegi teisele, lõplikku otsust pole tema sõnul FIS siiski veel langetanud, see tehakse kevadisel kongressil.

Mae sõnul käidi praegu välja lihtsalt selline kava, millega tahetakse anda uutele paikadele võimalus. Soovijaid on Mae sõnul väga palju. Ta ei uskunud, et FISi plaani taga on kättemaks Andrus Veerpalu dopinguskandaali ja kohtutes käimiste eest. Mae tunnistas siiski, et MK etapist ilma jäämine oleks Otepääle ja tegelikult ka riigile üsna suur kaotus.

Algaval suusahooajal Otepääl maailma karika tasemel veel sõidetakse. 2012. aasta Otepää MK-etapp peetakse 21.-22. jaanuaril. Kavas on ikka klassikasprint ja meestel 15 km klassikat ja naistel 10 km klassikat.