Maailma parim naissuusataja Therese Johaug näitas võistlusrajal Petter Northugile kindlalt koha kätte

 (5)
Therese Johaug.
Therese Johaug.Foto: JON OLAV NESVOLD, via www.imago-images.de, www.imago-images.de/Scanpix

Norralased on tõeline suusarahvas ning murdmaasuuskadel tehakse tegusid veel ka aprilli lõpus. Nädalavahetusel toimunud Skarverenneti 37 km pikkusel klassikamaratonil olid kohal sisuliselt kõik riigi parimad.

Esikoha saavutas ajaga 1:51.18,3 kahekordne Pyeongchangi olümpiavõitja Simen Hegstad Krüger. Esikolmikusse mahtusid veel Thomas Bucher-Johannessen (+1,0) ning Vebjörn Turtveit (+2,2).

Parima mitte-norralasena saavutas Läti laskesuusataja Andrejs Rastorgujevs üheksanda koha. Kaotust võitjale kogunes 2.21,8. Norralaste üks tuntumaid mehi Martin Johnsrud Sundby leppis 11. kohaga (+2.55,8).

Stardis oli ka maailma parim naissuusataja Therese Johaug. Võitjale 10.37,0-ga kaotanud Johaug lõpetas jõuproovi 31. positsioonil. Sellise sõiduga edestas ta ka endist maailma parimat meessuusatajat Petter Northugi, kes lõppenud hooajal profikarjäärile joone alla tõmbas.

Northug kaotas lõpuks võitjale 15.22,6-ga ning sai kirja 39. koha. Täpselt tema taga oli aga näiteks Norra laskesuusakoondislane Vetle Sjaastad Christiansen.

Lõpuks sai tulemuse kirja 551 osalejat.