Kumbki Eesti meeskond sprinditeates finaali ei pääsenud

 (12)
Kumbki Eesti meeskond sprinditeates finaali ei pääsenud
Peeter KümmelFoto: NordicFocus

Murdmaasuusatamise MK-sarja Planica etapil oli täna võistlustules kaks Eesti meeskonda, kuid kummalgi neist võistkondlikus vabatehnikasprindis finaali pääseda ei õnnestunud.

Eesti esimesse tiimi kuulusid sedapuhku Marko Kilp ja Peeter Kümmel, teise esinduse alt läksid võistlema Kein Einaste ja Siim Sellis. Kokku tuli täna starti tervelt 30 meeskonda.

Kilp ja Kümmel osalesid teises poolfinaalis, saades oma sõidus 15 osaleja seas 11. koha. Tõsi, Kilp hoidis oma esimese vahetuse järel viiendat, ja teise vahetuse järel koguni 3. kohta, kuid paraku Kümmel esiotsas püsida ei suutnud. Lõppkokkuvõttes kaotati võitjale 20,91 sekundiga ja üldarvestuses läks neile kirja 20. koht.

Einaste-Sellis duo jäi esimeses poolfinaalis aga 13. positsioonile, lõpuprotokollis saadi kirja 24. tulemus. Olgu ka öeldud, et kaks tiimi [Soome II ja USA II] vahetuse üleandmisel tehtud eksimuste tõttu diskvalifitseeriti.

Võit läks sedapuhku Itaalia esimesele meeskonnale (Dietmar Noeckler - Federico Pellegrino), kes edestas Prantsusmaa esimest tiimi (Renaud Jay - Baptiste Gros) 1,79 sekundiga. Poodiumi viimase koha hõivas prantslaste teine esindus (Valentin Chauvin - Richard Jouve).

Kõik tulemused