Kristjan Port: dopingupatused ei taha meiega ära leppida

 (64)
Kristjan Port
Kristjan PortFoto: Rauno Volmar

Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port ütles "Ringvaates", et Eestit suusatamist tabanud dopinguskandaali peaosalised ei palu rahvalt andestust ning see näitab, et nad ei taha Eesti inimestega ära leppida.

Port ütles, et Andrus Veerpalu võiks inimesena öelda, mida ta on teinud ja mida ta kahetseb, kirjutab ERR Sport. "Me tahaksime ju, et meie keskel elaksid inimesed, kes on ausad ja keda saab usaldada, aga praegu on terve hulk inimesi sedasama suusarada käinud, kes ei tunnista ennast süüdi ega palu ka andestust. Ehk tegelikult nad ei taha meiega ära leppida," sõnas Port.

Rääkides dopingu kasutamisest, ütles Port, et asjasse võivad olla segatud ka ettevõtted ning sponsorid: "Sinna kaasatakse väljastpoolt seda sporti tegijaid. Osasid sponsoreid võib nimetada mustadeks sponsoriteks, kes teavad, et petetakse, aga neid see ei huvita. Ja siis on kindlasti ka teadlasi."

Port oli ka pettunud, et Riigikohus jättis rahuldamata Ekspress Meedia kaebuse Tallinna ringkonnakohtu otsuse peale seoses endise suusatreeneri Mati Alaveri kohtuasja kinniseks kuulutamisega. "Ajakirjandus ja spordiavalikkus tahaks sellest kohtuloost midagi õppida, kuid nüüd me seda õppida ei saa," kommenteeris Port.