Kohtusse läinud Veerpalu saab Eesti riigilt endiselt heldelt raha

 (45)
Andrus Veerpalu 2006. aasta Torino olümpial.FOTO: Marko Mumm

Murdmaasuusatamises kahel korral olümpiavõitjaks tulnud Andrus Veerpalu maine pole dopinguskandaalide tõttu enam kunagi endine, aga Eesti riik maksab talle endiselt heldelt raha.

Olümpiavõitja staatuse tõttu kehtivad 49-aastasele Veerpalule mitmed privileegid.

Eelmise nädala lõpul otsustas Kultuurkapital talle eraldada olümpiamängudel kuldmedali võitnud sportlase aastase tunnustuspreemia 5400 eurot.

Lisaks hakkab Veerpalu alates 55. eluaastast saama olümpiavõitja pensioni, mis on seotud keskmise palgaga - 2020. veebruari seisuga oli riiklik toetus 1291 eurot kuus.

Veebruaris ütles Eesti olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles Eesti Päevalehele, et Veerpalult ei saa riiklikke toetusi ära võtta.

„Olümpiavõitja on olümpiavõitja elu lõpuni. Andrus Veerpalu oli, on ja jääb olümpiavõitjaks. Seda tiitlit ei ole alust kahtluse alla seada,” selgitas Sukles.

Eile teatas rahvusvaheline suusaliit FIS Eesti ajakirjandusele, et Veerpalu kaebas talle 2020. aasta 31. jaanuaril määratud ajutise juhendamiskeelu edasi spordiarbitraaži (CAS). Lisaks esitas Innsbrucki prokuratuur hiljuti Veerpalule kriminaalsüüdistuse.