Kes on lõppeva talve Eesti parim suusataja? Tatjana Mannima?

 (16)
Tatjana Mannima, murdmaasuusatamine
Foto: Nordic Focus---

Käesoleval nädalavahetusel pandi Birkebeinerrennet´i klassikamaratoniga punkt FIS´i pikamaasuusatamise MK-sarjale. Naiste üldarvestuses leiab 7. kohalt Tatjana Mannima, kes tegi lapse sünnitamise järel vägeva tagasituleku suusaradadele.

Sarja kümnest etapist (algselt oli 11 - La Sgambeda jäi ära) tegi Mannima kaasa viiel ning kolmel korral õnnestus tal lõpetada poodiumil. Jizerská Padesátka ja Finlandia Hiihto maratonidel oli Mannima teine ning La Transjurassienne´i maratonil kolmas. Kokku õnnestus koguda 301 punkti.

Viimasel etapil Norras Mannima ei osalenud ja nii pääses temast kõige napimalt mööda itaallanna Antonella Confortola Wyatt, kes Birkebeinerrennet´il oli neljas. Sarja võitis teine itaallanna Stephanie Santer 511 punktiga, järgnesid šveitslanna Seraina Boner (485) ja rootslanna Jenny Hansson (442).

Meestest võidutses kokkuvõttes tšehh Stanislav Rezac (405 punkti), norralase Anders Auklandi (311) ja Tartu maratoni võitja, rootslase Jörgen Brinki (288) ees. Madis Vaikmaa sai üldarvestuses 65., Timo Juursalu ja Algo Kärp jagasid 109. kohta.