Kärp alistas lõpuheitluses Rehemaa ja tuli suusavahetusega sõidu Eesti meistriks

 (30)
Algo Kärp
Algo KärpFoto: Karli Saul

Täna Otepääl peetud murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel teenisid suusavahetusega sõitudes Eesti meistritiitlid Algo Kärp ja Tatjana Mannima.

Meeste 15+15 kilomeetri suusavahetusega sõidus eraldus klassikapoole lõpuosas neljameheline juhtgrupp, kuhu kuulusid Kärp, Aivar Rehemaa, Raido Ränkel ja Karel Tammjärv, kirjutab ERR Sport. Hoolimata pingutustest ei õnnestunud Kärbil endale sobivamas sõidustiilis vahet sisse teha ja vabatehnikapoole lõpuosas oli selge, et meistritiitli jagavad samad neli meest. Parima lõpuspurdi tegi lõpuks ikkagi Skandinaavia karikaetapiks valmistuv Kärp, kes edestas 1,1 sekundiga Rehemaad ja 4,2 sekundiga Tammjärve.

"Juba esimene ring tekkis mõte, et läheks ise vedama, aga surusin oma emotsiooni kogu aeg maha," sõnas Kärp. "Enne viimast ringi tõusin teisele positsioonile. Karel Tammjärv tõstis järjest tempot ja viimasel tõusul panin lihtsalt kõik mängu. Minu jaoks oli lõpp üsna ideaalne."

Naiste sõidus meistriks tulnud Tatjana Mannimale jätkus konkurente vaid esimesel 2,5-kilomeetrisel ringil. Hõbemedali teenis Anette Veerpalu, kolmas oli Triin Ojaste.