Ka Holmenkolleni MK-etapp peetakse pealtvaatajateta, sportlased on nördinud

 (2)
Martin Johnsrud Sundby
Martin Johnsrud Sundby Foto: FREDRIK VARFJELL via www.imago-images.de/Scanpix

Oslo linnavõimud andsid neljapäeval teada, et sel nädalavahetusel peetavate murdmaasuusatamise, suusahüpete ja kahevõistluse MK-etappide ajal publikut raja äärde ja suusastaadionile ei lubata.

Norralased langetasid sellise otsuse koroonaviiruse ohu tõttu. Sarnase sammu olid selle nädala alguses astunud ka tšehhid, kes korraldavad Nove Mesto laskesuusatamise MK-etapi ilma publikuta.

Norra talispordiässad Martin Johnsrud Sundby ja Jarl Magnus Riiber ütlesid Norra rahvusringhäälingule, et neil on kahju, et kümned tuhanded spordifännid ei saa neile kaasa elada.

"Norras on seni olnud suhteliselt vähe (koroonaviiruse) juhtumeid ja see oleks võinud minna ilma probleemideta," sõnas Sundby.

Kahevõistluse MK-sarja juhtiva Riiberi arvates on elu Oslos siiani normaalselt toiminud ning vahest pingutati selle keeluga üle. "Elu ei ole ju Oslos peatunud. Samas ma mingil määral mõistan seda otsust," ütles ta.

Holmenkolleni mängudele on müüdud juba ligi 19 000 piletit, neist paar tuhat välismaalastele. Mängude peakorraldaja ei osanud veel täna öelda, kuidas seda kompenseerima hakatakse. Mullu müüdi Norra suusapeole kokku 37 000 piletit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!