Jelena Välbe sai pahaseks: Tour de Ski on tehtud ainult ühe sportlase jaoks

 (76)
Jelena Välbe sai pahaseks: Tour de Ski on tehtud ainult ühe sportlase jaoks
Jelena Välbe.Foto: TASS/Scanpix

Venemaa suusaliidu juht Jelena Välbe ühines kriitikutega, kes arvavad, et Tour de Ski programm on muutunud liiga kergeks. Tema hinnangul on rahvusvaheline suusaliit FIS teinud kõik selleks, et Norra staaril Johannes Hösflot Kläbol oleks võimalikult head šansid võita.

"Suusatuur ei tohiks selline olla. See on tehtud puhalt ühe sportlase jaoks, kõik saavad sellest aru. Kõik etapid on kas ühisstardid või sprindid. Võtmed on Kläbo käes," vahendas Välbe sõnu portaal Sports.ru.

"Ma ei kujuta ette, kuidas selliste asjadega toime tulla. Ilmselt ei jää meie sportlastel muud üle, kui tulemusi näidata. Kui Tour de Ski eelmisel kümnendil alustas, oli tegu hoopis teise võistlusega," lisas venelanna.

Koos Aleksander Bolšunoviga Kläbot alistada üritav Sergei Ustjugov on varem tõdenud, et ka talle valmistavad muudatused meelehärmi.

"Kõiki distantse tehakse lühemaks," rääkis avaetapil võidutsenud Ustjugov. "Kardan, et varsti ootab ees 100 meetri sprint. Võistlus võib ju televiisori vahendusel põnevam tunduda, aga sportlastele pole sellised distantsid enam huvitavad."