Indrek Kelk Tartu Maratonist: finišipaik võib sula tõttu muutuda

 (5)
45. Tartu Maraton Otepäält Elvasse
Tartu Maraton.Foto: Argo Ingver

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul ei saa välistada, et pühapäeval startiva suurvõistluse finišiteenistus võib viimaste päevade sula tõttu nihkuda Elvast Otepääle.

Suusamaratoni ärajäämise ohtu Kelgu sõnul kindlasti ei ole ning korraldajad annavad endast parima, et suusapidu saaks toimuda täies mahus, kirjutab ERR Sport.

„Rada on kaetud tänaöise lumesaju järel umbes viie sentimeetri paksuse värske märja lumekihiga. Täna me kindlasti raja peale minekust hoidume, et seda lume all olevat vett mitte rajale pressida. Kuna ilmaennustused näitavad, et täna õhtust peaks külmenema ja päris mõistlikke miinuskraade tulema, siis kindlasti järgneva 36 tunni jooksul raja olukord oluliselt paraneb,“ rääkis Kelk praegu rajal valitsevatest oludest.

„Mingit ära jäämise ohtu ma küll praegu ei näe – siis peaks siin piiri taga kuskil mõni tuumajaam plahvatama, mis lööklainega kogu siinse lume minema puhuks. Looduse poole pealt on küsimus, et kas ja kui märg see pühapäevane sõit saab olema. Meie peamine mure ongi see, et kuidas parklatest sulaveed minema saada," lisas ta veel.