FOTO | Mati Alaver kinnitas dopinguarsti kontakti vahendamist: minu tegemistele pole õigustust

 (271)
FOTO | Mati Alaver kinnitas dopinguarsti kontakti vahendamist: minu tegemistele pole õigustust
Delfi kollaaž

Suusatreener Mati Alaver saatis avalikkusele napisõnalise ja hoolikalt sõnastatud teate, kus tunnistas 2016. aastal Karel Tammjärvele dopinguarst Mark Schmidti kontakti vahendamist ja kahetses seda, ent ühtegi muud punkti Tammjärve räägitust, näiteks dopingu tarvitamisele utsitamist ning hilisemaid kontakte suusatajaga, ei puudutanud.

Mati Alaveri avaldus täispikkuses ja muutmata kujul:

"Käesolevaga kinnitan, et mina vahendasin Karel Tammjärvele Saksamaa spordiarsti Mark Schmidt kontakti 2016 aastal. See on minu elu suurim viga ja kahetsen seda siiralt. Vabandan sportlaste ja nende lähedaste, Eesti suusarahva ja spordiavalikkuse ees. Minu tegevusele ei ole mingit õigustust."

Samuti astus Alaver tagasi EOK täitevkomiteest.

Kolmapäeval Seefeldis vahistatud Karel Tammjärv tunnistas täna keskpäeval samas antud pressikonverentsil, et tarvitas dopingut ja sellele teele aitas teda 2016. aastal viia kauaaegne suusatreener Mati Alaver. Tammjärve sõnul liitus hiljem sama dopingutarvitamise "projektiga" ka Andreas Veerpalu ning asjaga oli kursis ka tolle isa, kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu.

Veerpalud pressikonverentsil ei osalenud, vaid lahkusid Eesti Suusaliidu ja koondise ametnike teadmata Seefeldist.