FISi peasekretär: norralased rikkusid reegleid, Johaugile pole määratud isegi ajutist võistluskeeldu

 (20)
Therese Johaug
Therese JohaugAFP

Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) peasekretär Sarah Lewis teatas, et norralased on rikkunud rahvusvahelisi reegleid, sest pole siiani määranud dopinguga vahele jäänud Therese Johaugile võistluskeeldu.

Anaboolse steroidi klostebooli kasutamisega vahele jäänud Johaug andis neljapäeval pressikonverentsi, kus avalikustas positiivse dopinguproovi, kuid Norra antidopinguagentuur pole suusatajat siiani isegi mitte ajutise võistluskeeluga karistanud.

"Tegemist on keelatud ainega, mille kasutamise avastamine nõuab sekkumist. See on anaboolne steroid. Me eeldasime, et talle on juba võistluskeeld määratud või vähemalt on seda protsessi alustatud," rääkis Lewis, kirjutab VG Sporten.

Peasekretär ootab nüüd, et Norra antidopinguagentuur määraks Johaugile esialgse karistuse. Seejärel saaks FIS ja rahvusvaheline antidopinguagentuur (WADA) selle otsuse suhtes oma seisukoha võtta.

Rahvusvahelised reeglid näevad ette, et anaboolse steroidi kasutamise eest tuleb sportlast karistada nelja aasta pikkuse võistluskeeluga.

Olümpiavõitja ja seitsmekordne maailmameister Johaug on väitnud, et anaboolne steroid sattus tema organismi, kuna ta kasutas päikesepõletuse järel huulte raviks Trofodermini kreemi.