Eesti suusatajatega ühes vahele jäänud austerlastele esitati kohtus süüdistus, neid ähvardab pikk vanglakaristus

 (50)
Eesti suusatajatega ühes vahele jäänud austerlastele esitati kohtus süüdistus, neid ähvardab pikk vanglakaristus
Max HaukeFoto: Kai Pfaffenbach, Reuters/Scanpix

Seitse kuud pärast seda, kui Seefeldi MM-il puhkes suur veredopinguskandaal, on Innsbrucki kohus esitanud ametliku süüdistuse kahele austerlasest osalisele: murdmaasuusatajale Max Haukele ja jalgratturile Stefan Deniflile.

Hauke ja Denifl kuulusid mõlemad sportlaste sekka, kes jäid vahele nii-öelda esimese lainega - täpselt nagu ka Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. Hauke tabati sealjuures otse teolt - politseinikud tormasid hotellituppa hetkel, kui tal oli nõel veenis.

Innsbrucki prokuratuur on Hauke ja Denifli vastu nüüd esitanud süüdistuse: mõlemat meest süüdistatakse spordipettuses. Denifl alustas süüdistuse kohaselt veredopingu ja kasvuhormooni kasutamist 2014. aastal ning sai selle perioodi jooksul pettuse abil enam kui 500 000 eurot. Tema maksimaalseks karistuseks on kümneaastane vangistus, kirjutab Der Tagesspiegel.

Hauke alustas veredopinguga süüdistuse kohaselt dopinguarsti Mark Schmidti juures 2015. aasta sügisel ning võttis samuti lisaks ka kasvuhormooni. Tema maksimaalseks karistuseks on viieaastane vangistus.