Eesti suusasprinterid piirdusid MK-sarja avaetapil eelsõiduga

 (58)
Marko Kilp
Marko KilpFoto: Madis Veltman

Täna peetakse Soomes Rukal MK-sarja hooaja avaetapp nii murdmaasuusatamises kui kahevõistluses.

Suusatajatel on täna kavas klassikasprint ning eestlastest läksid rajale meestest Marko Kilp (nr 39), Raido Ränkel (47), Karel Tammjärv (65) ja Henri Roos (78) ning naistest ainsana Mariel Merlii Pulles (nr 69).

Pulles piirdus 1,4 km klassikasprindi kvalifikatsioonis 74 naise konkurentsis 56. kohaga ega pääsenud veerandfinaali. Kiireima aja sõitnud Natalja Neprajevale (Venemaa) kaotas eestlanna 17,72 sekundiga.

Midagi rõõmustavat ei toonud ka meeste 1,4 km sprint - ükski eestlane 30 parema hulka ei pääsenud ning Karel Tammjärv oli meie parimana 36. Ajasõidu võitnud Johannes Hösflot Kläbole kaotas Tammjärv 10,99 sekundiga.

Kilp oli 84 mehe konkurentsis 46. (+11,82), Ränkel 47. (+11,96) ja Roos 51. (+12,66). Poolel distantsil oli seejuures Tammjärv eestlastest kõige aeglasem ja kaotas näiteks Kilbile ligi kolme sekundiga.

Kahevõistlejad ebaõnnestusid samuti

Seotud lood:

Eesti kahevõistlust esindavad avaetapil vennad Andreas ja Kristjan Ilves. Paraku ei suutnud Kristjan Ilves keeruliste ilmastikutingimustega toime tulla ja sai hüppemäel kirja kõigest 54. koha - ta hüppas suurel mäel vaid 80,5 meetrit (!), tema noorem vend Andreas Ilves teenis 82-meetrise õhulennu eest 56. koha. Hüppevõistluse parim oli austerlane Mario Seidl, kes edestab 10 km murdmaasõidu eel Kristjan Ilvest juba kaheksa minutiga.

Rukal on kavas ka suusahüpete MK-etapp, mis on hooaja teine. Eestlastest teevad oma hooaja avastardi MK-sarjas Martti Nõmme ja Artti Aigro. Kvalifikatsioon peetakse täna kell 16.15.