Eesti Suusaliit kinnitas: dopinguskandaal puudutab Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu

 (96)
Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv
Andreas Veerpalu ja Karel TammjärvDelfi

Eesti Suusaliit teatas, et vastavalt rahvusvahelisele reeglistikule uurib Seefeldi MMil puhkenud dopinguskandaali juhtumit WADA (Rahvusvaheline Antidopinguagentuur), tehes seejuures koostööd vaid Rahvusvahelise Suusaliiduga (FIS). Hetkel on teada, et kahtlustused puudutavad kahte Eesti suusatajat, kelleks on Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu.

"Eesti Suusaliit on valmis osutama igakülgset kaasabi tõe välja selgitamiseks. Dopingu kasutamine suusaspordis on vastuolus Eesti Suusaliidu (ESL) väärtustega ning ESL taunib üheselt dopingu kasutamist. Antud juhtum heidab kahetsusväärselt halba valgust nii Eesti suusaspordile kui kogu Eestile. Oleme kindlad, et tegemist on erandjuhtumiga ning meie huvides on tõe kiire väljaselgitamine - selleks et Eestii Suusaliidu sportlased saaksid ausalt puhast sporditegemist jätkata," seisab Suusaliidu saadetud pressiteates.

"Meediasse lekkinud mitteametlikku infot ja kahtlustusi Eesti Suusaliit ei kommenteeri. Alles siis kui Eesti Suusaliiduni jõuab ametlik info kahtlustuste aluse, ulatuse ja tulemuste kohta, saame avalikkust teavitada edasise tegevuse kohta," lisatakse pressiteates.