Eesti ja Soome võitlevad FIS-iga, et kaotada sprinditeade

 (42)
Sprint, suusatamine
AFP/Scanpix

Suusasprint on algse mõtte, kui kiirete meeste võidusõit, lõplikult kaotanud. Rajad on pikad ja rasked ning sprindis teevad ilma tavasuusatajad - sprinditeatesse pole välejalgadel aga viimasel ajal sootuks asja, sestap soovivad Eesti ja Soome seda ala võistluskavast minema pühkida.

"Rahvusvaheline suusaliit saatis Vancouveris kõigile selge sõnumi - unustage sprint kui eraldiseisev ala," räägib Eesti suusanaiskonna treener Kalmer Tramm Õhtulehele.

Trammil on ses suhtes õigus, et naissprintereid kui selliseid maailma tipus pole. On sprinti sõitvad tavasuusatajad, isegi sloveenlanna Petra Majdic, keda võiks sprinteriks pidada, on MK distantsi arvestuses kolmas.

FIS-i murdmaakomitee liige Tiit Pekk tervitab sprinditeate kaotamist ja kui Eesti suusaliit oma seisukoha talle edasi annab, hakkab seda kaitsma, kuid Pekk möönab, et sprinditeate kadumine on võimalik alles tulevikus, kui üldse.

"Kaks suurriiki tuleb nõudmisele taha saada, Venemaast ei piisa, lisaks peab olema kas Norra või Saksamaa. Lisaks FIS-ile peavad sprinditeate kaotamise omaks võtma ka ROK ja EBU."