Eesti Antidoping: nii Veerpalu kui Tammjärve on Eestis lähiajal testitud

 (18)
Karel Tammjärv
Karel TammjärvFoto: Anni Õnneleid

Eesti Antidopingu juhatuse liikme Henn Vallimäe sõnul on Eesti Antidopingu Agentuur võtnud eestlastelt dopinguproove Põhjamaadega samal tasemel ning testitud on ka täna dopinguskandaali sattunud Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu.

"Kui jutt on dopingu tarvitamisest võin öelda, et Eesti Antidopingu Agentuur teeb tublit tööd. Me võtame proove Põhjamaadega samal tasemel, sealhulgas talialade esindajatelt, sõnas Vallimäe, kirjutab ERR Sport.

"Minul ei ole täna hetkel rohkem infot, kui on meedias kuulda ja üldiselt on tegu sündmusega spordi pahupoolelt, mille sisu ulatust ja tagajärgi me võime ainult aimata," jätkas Vallimäe.

Vallimäe ei oska veel öelda, kui kiiresti uus informatsioon temani jõuab: "Ma olen päris vähese kogemusega selles ametis ja mul ei ole kogemust sellel alal."

Suusaalade maailmameistrivõistlustel Seefeldis puhkes täna suur dopinguskandaal - Austria ja Saksamaa ametivõimude ühisoperatsiooni käigus koodnimega "Aadrilaskmine" vahistati kokku üheksa inimest, neist viis sportlast, sealhulgas ka Eesti koondislased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. Kinni peeti ka Kasahstani suusakuulsus Aleksei Poltoranin, kelle juhendajateks Andrus Veerpalu ja Mati Alaver.

Seefeldis pärastlõunal toimunud pressikonverentsil avaldasid ametivõimud, et haarang oli osa "juba aastaid ülemaailmselt tegutsenud võrgustiku" vastasest uurimisest. Rahvusvahelise meedia andmetel on uurimise keskmes Austria arst Mark Schmidt, kes laiemale avalikkusele sai tuntuks 2008. aastal jalgrattureid puudutanud veredopinguskandaaliga.

Viis vahistatud sportlast olid kohaliku prokuröri ja politsei sõnul puutunud kuritegeliku võrgustiku liikmetega kokku nii enne MMi kui ka MMi ajal. Üks sportlasel oli isegi vahistamise ajal olnud nõel veenis.