DELFI OTEPÄÄL | FOTO | Endine suusasprinter Simonlatser leidis Otepää MK-etapiks põneva ameti


Timo Simonlatser
Timo Simonlatser ja operaator Mustafa Çelik Tehvandi suusastaadionil.Foto: Anni Õnneleid

Endine suusasprinter Timo Simonlatser on Otepää MK-etapil ametis isevärki ametimehena. Olles ise sportlasena mitmel korral ise rambivalguses olnud, jääb ta täna sõna otseses mõttes kaamera taha.

Nimelt töötab Simonlatser teleülekande meeskonnas pointer'ina, näidates stardialas kaameramehele, keda parasjagu filmima peaks ehk kes on need persoonid, keda televaatajad vahetult enne sõitu näha tahaks.

"Muidu naudiks ma seda pilti kodus teleri ees, aga tehti selline pakkumine ja olin nõus," rääkis Simonlatser lühidalt, kuidas ta sellisele ametipostile sattus.

Seda tööd tegi 2007. aasta Tour de Ski kolmanda etapi, Praha sprindi B-finaali võitja Tehvandi suusastaadionil eile ning teeb ka täna 10 ja 15 km eraldistardist klassikasõitude ajal.

32-aastane Simonlatser tegi viimase rahvusvahelise stardi veel 2018. aasta märtsis. MK-sarjas jäi tema parimaks individuaalseks kohaks juba nimetatud Praha sprindi 7. koht, 2011. aasta Libereci MK-etapil oli ta kaheksas. Koos Anti Saarepuuga saavutas ta seitsmenda koha ka 2010. aasta Rõbinski paarissprindis.

2010. aasta Vancouveri olümpial sai Simonlatser 27. koha, MM-il oli ta 2007. aastal Sapporos 25., Libereci MM-il (2009) 39. ja Oslo MM-il (2011) 47.

Timo Simonlatser 2007. aasta Sapporo MM-il. FOTO: Marko Mumm