Johaug on sel hooajal olnud tavadistantsidel löömatu ning MM-i 7,5+7,5 km suusavahetusega sõidu eel oli ta selge soosik. Norralanna pani enda paremuse maksma juba klassikadistantsil ning lõpus kasvas tema edumaa minutini. Finišis edestas Johaug hõbemedali võitnud kaasmaalannat Ingvild Flugstad Östbergi 57,6 sekundiga.

Pronksmedali võitis venelanna Natalja Neprjajeva, kes kaotas võitjale 58,7 sekundiga. Esimesena jäi medalita norralanna Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+1.02,0). Esikuuiku lõpetasid rootslannad Frida Karlsson (+1.07,4) ja Charlotte Kalla (+1.13,3).

Eestlannasid seekord stardis ei olnud. Ühtlasi oli see tiitlivõistlustel viimaseks korraks, kui naised sõitsid suusavahetusega sõitu.

Lõpptulemused: 1. Johaug 36.54,5, 2. Östberg +57,6, 3. Neprjajeva +58,7, 4. Jacobsen +1.02,0, 5. Karlsson +1.07,4, 6. Kalla +1.13,3, 7. Weng +1.20,2, 8. Pärmakoski +1.33,7.

Kaheksandat korda maailmameistriks kroonitud Johaugi jaoks oli see viiendaks individuaalseks MM-tiitliks. Johaug MM-tiitlid: 2011. Oslos (4x5 km teatesõit, 30 km v), 2013. Val di Fiemmes (10 km v, 4x5 km teatesõit), 2015. Falun (7,5+7,5 km suusavahetus, 30 km kl, 4x5 km teatesõit), 2019. Seefeld (7,5+7,5 km suusavahetus).

Enne võistlust:

Naiste 7,5+7,5 km distantsil läheb Johaug rajale numbri all 2. Number 1 all stardib Johaugi kaasmaalanna Ingvild Flugstad Östberg.

Medalisoosikutena asuvad starti veel venelannad Natalia Neprjajeva (nr. 3) ja Anastassia Sedova (5), soomlanna Krista Pärmakoski (4), rootslannaa Charlotte Kalla (6) ning norralannad Heidi Weng (7) ja Astrid Uhrenholdt Jacobsen (8).

Ühtegi eestlannat rajal ei ole. Kokku on stardis 60 naist.

Naiste suusavahetusega sõidule antakse start kell 12.00. Delfi Sport hoiab lugejaid sündmuste käiguga kuris otseblogi vahendusel.