Kahel aastal järjest Soome parimaks sportlaseks valitud Niskanen on viimastel aastatel suurtes klassikasõitudes ikka võimu näidanud ning seda tegi ta nüüd ka Otepääl. Niskanenile üritas kõige rohkem konkurentsi pakkuda venelane Aleksandr Bolšunov, kes kaotas võitjale 15,9 sekundiga.

Kolmanda koha sai norralane Didrik Tönseth (+46,4), neljas oli norralane Martin Johnsrud Sundby (+48,0), viies venelane Aleksandr Bessmertnõhh (+50,4) ja kuues venelane Jevgeni Belov (+52,6).

Teist päeva järjest tegi korraliku esituse Karel Tammjärv, kes saavutas seekord 18. koha. Kaotust Niskanenile kogunes 2.06,7. Tammjärv oli seega 20 parema seas mõlemal Otepääl peetud võistlusel.

Teistest eestlastest sai Raido Ränkel 40. (+3.44,9), Mart Kevin Põlluste 60. (+6.58,7) ning Risto Vaher 61. koha (+11.04,6).

Tulemused: 1. Iivo Niskanen (Soome) 40.07,1, 2. Aleksander Bolšunov (Venemaa) +15,9, 3. Didrik Tönseth (Norra) +46,4, 4. Martin Johnsrud Sundby (Norra) +48,0, 5. Aleksander Bessmertnõhh (Venemaa) +50,4, 6. Jevgeni Belov (Venemaa) +52,6... 18. Karel Tammjärv +2.06,7, 40. Raido Ränkel +3.44,9, 60. Mart Kevin Põlluste +6.58,7, 61. Risto Vaher +11.04,6.

Naiste seas võidutsenud Therese Johaug edestas teise koha saanud rootslannat Ebba Anderssoni 48,4 sekundiga. Kolmanda koha saavutas valgevenelanna Natalia Neprjajeva (+58,7). Anette Kasemets sai viimase ehk 54. koha, kaotades Johaugile 8.38,5.

Naiste sõidus tõotab esikohale tulla pingeline heitlus. 18 kuud dopingukeelu all olnud olümpiavõitja ja seitsmekordne maailmameister Therese Johaug on sel hooajal võitnud kõik MK-sarja distantsisõidud, kus ta on osalenud: Ruka 10 km klassikat, Lillehammeri 10 km vabatehnikas ja jälitussõidu (ühtlasi kogu minituuri), Beitostöleni 15 km (vaba) ning viimati 16. detsembril Davosi 10 km (vaba).

MK-sarja liidrina on stardis kahekordne olümpiavõitja, maailmameister ja tänavune Tour de Ski võitja norralanna Ingvild Flugstad Östberg.

Meeste MK-sarja üldliider Johannes Hösflot Klaebo, eilne sprindivõitja, täna Tehvandi tõusule rügama ei tule. Punast distantsisõidu liidrisärki kannab tema kaasmaalane Martin Johnsrud Sundby, kes võidutses Otepää 15 km sõidus ka kaks aastat tagasi, näidates vahetult tagatulesid Soome parimale mehele Iivo Niskanenile.