BLOGI | Eesti suusasprinterid Tour de Skil veerandfinaali ei jõudnud, meeste seas võidutses Klaebo

 (93)
Johannes Hösflot Klaebo tuiskas Davosis poodiumi kõige kõrgemale astmele.
Johannes Hösflot Klaebo tuiskas Davosis poodiumi kõige kõrgemale astmele.Foto: Gian Ehrenzeller, AP/Scanpix

Suusatuur Tour de Ski stardib täna Itaaliast Toblachist vabatehnikasprindiga ja lõpeb 6. jaanuaril Val di Fiemme lõputõusuga. Eestlastest olid stardis täna Marko Kilp, Karel Tammjärv ja Raido Ränkel, kellest keegi veerandfinaali ei pääsenud.

Kvalifikatsioonis näitas kiireimat aega norralane Johannes Hösflot Kläbo, kes läbis 1,3 km distantsi ajaga 2.16,86. Parima eestlasena oli Tammjärv 44., kaotades Klaebole 6,89 sekundiga. 55. koha välja sõitnud Kilp kaotas 7,46 ning 59. olnud Ränkel 7, 84 sekundiga.

Veerandfinaalidesse pääsesid 30 kiiremat suusatajat, kokku osales sprindis 105 meest.

Meeste finaalis võidutses kvalifikatsiooni võitnud Kläbo, kes edestas prantslasi Richard Jouve'd ja Lucas Chavanat'd vastavalt 0,34 ja 0,39 sekundiga. Veel jõudsid finaali välja norrakad Bjoernestad Sindre Skar (+0,76) ja Emil Iversen (+1,67) ning venelane Alexander Bolšunov (+3,17).

Naiste sprindis läks kaksikvõit rootslannadele. Stina Nilsson edestas 3 sekundiga kaasmaalast Ida Ingemarsdotterit. Kolmandaks jäi ameeriklanna Jessica Diggins, kaotades Nilssonile 3,07 sekundit. Esikuuikusse mahtusid veel venelanna Julia Belorukova, rootslanna Linn Soemskar ja ameeriklanna Sadie Bjornsen.

Seotud lood:

ENNE STARTI:

Meeste kvalifikatsioon, mida Delfi vahendab otseblogis, algab kell 13.40. Eesti meeste stardiajad: 57. Marko Kilp (kell 13.54), 58. Karel Tammjärv (kell 13.54), 63. Raido Ränkel (kell 13.55). Kokku on stardis 105 meest.

"Kilp teeb kaasa kolm esimest etappi ja jätab võistluse pooleli pärast Val Müstairi sprinti," selgitas Team Estonia treener Anti Saarepuu mõned päevad tagasi Delfile ja Eesti Päevalehele. "Tammjärv ja Ränkel sõidavad ka Oberstdorfi mõlemad etapid."

Sprinter Kilbil pole mõtet end pikemate distantsidega koormata, Ränkel ja Tammjärv omakorda keskenduvad Otepää MK-etapile, mis on nende jaoks talve tipphetk.

Tour de Ski 1. etapp
Martti Nõmme tänasel suusahüppe kvalifikatsioonis starti ei tulnud.
Peatselt on algamas suusahüppe kvalifikatsioon, Nõmme sai parimal proovikatsel kirja 105 meetrit.
Meeste finaalis näitas kiireimat aega norralane Klaebo, kes edestas prantslasi Richard Jouve'd ja Lucas Chanavat.
Naiste sprindis läks kaksikvõit rootslannadele. Stina Nilsson edestas 3 sekundiga kaasmaalast Ida Ingemarsdotterit. Kolmandaks jäi ameeriklanna Jessica Diggins.
Samuti on selge meeste finaali koosseis.
Vahepeal on selgunud naiste sprindi finaali jõudjad.
17.30 algab Saksamaal Oberstdorfis Nelja hüppemäe turnee kvalifikatsioonivõistlus, kus eestlastest stardis Martti Nõmme.
Naiste sprindis on selgunud kõik poolfinalistid. 
Parima eestlasena jäi lõpuks Tammjärvele 44. koht, Kilp oli 55. ja Ränkel 59.
Finišisse on jõudnud ka Ränkel, kellel kogunes kaotust lõpuks 8,11 sekundit. Seega ükski eestlane veerandfinaali ei pääsenud.
Karel Tammjärvel kogunes kaotust 7,16 sekundit ning hetkel kohaks 42-
Raido Ränkel kaotab poole maa peal 3,7 sekundiga.
Finišis kaotab Kilp paraku Klaebole 7,73 sekundiga, mis annab hetkel 44. koha.
Marko Kilp kaotab 0,65 km ehk poole maa peal liidrile 3 sekundiga.
Hetkel on liider norralane Klaebo, kes edestab itaallast Pellegrinot 1,17 sekundiga.
Kilp ja Tammjärv lähevad rajale kell 13.54, Ränkel stardib üks minut hiljem.
Meeste kvalifikatsioon algab kell 13.40. Eestlastest on stardis Marko Kilp, Karel Tammjärv ja Raido Ränkel.
Tervist suusaspordisõbrad! Tänavune Tour de Ski on juba alanud, kui 13.00 alustati naiste vabatehnikasprindi kvalifikatsiooniga.
Veidi pikem eelvaade siin: https://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/tour-de-skil-stardib-kolm-eestlast?id=84858355